ВСЕУКРАЇНСЬКЕ ОБ'ЄДНАННЯ "АСОЦIАЦIЯ КАНДИДАТIВ НА ВИСОКI ДЕРЖАВНI ПОСАДИ"

ЧИ ВЧАСНО ПЕНСІОНЕРИ ОТРИМАЮТЬ ГРОШІ ВОСЕНИ

g7a7v6wYSIxfKnRНаприкінці липня 2018 року Пенсійний фонд не зміг своєчасно виплатити пенсії українцям. Він був змушений звернутися за ссудою в Державне казначейство, оскільки нестача коштів у самому Фонді складала більше 4 млрд гривень. На середину серпня проблема з затримками була вирішена. Заступник голови Стратегічної групи радників при Кабінеті міністрів України Павло Кухта аналізує, чи треба українцям остерігатися нових проблем з Пенсійним фондом.

Пенсійний фонд пояснює затримку касовими розривами: кошти на виплату пенсій Фонд отримує від Єдиного соціального внеску. Якщо кошти від ЄСВ надходять у бюджет із запізненням, це одразу відбивається і на роботі Пенсійного фонду.

Касовий розрив — насправді основний фактор, який вплинув на ситуацію: десь гроші прийшли раніше, десь — пізніше. Можливо, свою роль зіграли незначні помилки з плануванням по датам (від затримок постраждали тільки українці, які отримують пенсію з 22 по 25 числа кожного місяця — VoxConnector).

Другий фактор, який міг “допомогти” у виникненні проблеми — це військові пенсії. Вони в цілому вище за середні українські пенсії, а значить, за їхній рахунок значно збільшується необхідна сума виплат. Це створює певний фінансовий тиск на Пенсійний фонд.

В цілому ж, затримка виплати пенсій, що налякала українців у липні — просто питання балансування доходів із витратами, причому доходи у Пенсійному фонді на даний момент є вищими від запланованих. Але, очевидно, трохи не вистачило коштів, щоб своєчасно все покрити.

Варто зазначити, що є певна проблема, пов’язана з нашими міжнародними партнерами. За умовами програми МВФ Україні потрібно заморозити рівень дефіциту: він не повинен рости. Відповідно, дуже важливо, щоб Пенсійний фонд вклався в свій бюджет і не вимагав від Міністерства фінансів більше, ніж закладено у плані.

Я сподіваюся, що виплати пенсій не стануть проблемою наступного місяця. В основному це залежить від стану економіки та ризиків — до повторення ситуації може привести нова затримка надходжень від ЄСВ.

Найкращий спосіб запобігти виникненню подібних проблем у майбутньому — це продовжити програму МВФ. Якщо в найближчий час не буде узгоджене отримання чергового гранту, у держави можуть виникнути нові труднощі, в тому числі і з Пенсійним фондом.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *